Danske Risikorådgivere er en forening af professionelle rådgivere indenfor forsikring, sikring og arbejdsmiljø ansat i offentlige og private virksomheder.

Danske Risikorådgiveres medlemmer arbejder hver dag med at identificere og vurdere risici, sikre mennesker og værdier og forebygge skader og ulykker. Foreningens medlemmer bidrager i gennem deres arbejde til proaktivt at sikre det danske velfærdssamfund.

Danske Risikorådgiveres formål er at udbrede kendskabet til og være forum for risikostyring i Danmark. Foreningen skal være på forkant med udviklingen og medvirke til at dygtiggøre foreningens medlemmer gennem videns- og erfaringsudveksling, efteruddannelse og udvikling af viden og værktøjer.

GearTeam er glad for at være samarbejdspartner, så vi kan vise relevante løsninger indenfor vores kompetance områder.

Klik på billedet for at komme til Danske Risikorådgiveres hjemmeside.

danskerisikoraadgivere